MONOBLOKK ÉS A HYDROSPLIT HŐSZIVATTYÚKRA NEM VONATKOZIK A KÖTELEZŐ ÉVENKÉNTI SZIVÁRGÁSVIZSGÁLAT!
Gyorsabb kivitelezés:
Nincs szükség F-gáz képesítésű klímás szakemberre mint a klasszikus osztott SPLIT hőszivattyúnál, mert a MONOBLOKK és a HYDROSPLIT hőszivattyút az Ön fűtésszerelője vagy az általunk javasolt kivitelező szakember telepíti! A MONOBLOKK és a HYDROSPLIT hőszivattyúnál gyakorlatilag csak egy előre és visszatérő vízcsövet kell bevezetni az épületbe és csatlakoztatni a meglévő fűtésrendszerre.
Olcsóbb telepítés:
A MONOBLOKK és a HYDROSPLIT hőszivattyúnál nincs kalorikus telepítési költség, míg a SPLIT rendszer egy belső és egy külső egységből áll, amit egy "klímás" szakembernek hűtőkörileg-kalorikusan össze kell szerelni. A SPLIT rendszernél többletköltségként meg kell megfizetni a klímás szakember anyag és munkadíját is.
Gazdaságosabb üzemeltetés:
A MONOBLOKK és a HYDROSPLIT hőszivattyúnál nincs évenkénti szivárgás ellenőrzési és NKVH tagsági díj fizetési és regisztrálási kötelezettség, mint a SPLIT hőszivattyúnál. Az évenkénti szivárgás ellenőrzési költség nagysága akár több havi fűtési számlánk költsége is lehet!
Magasabb hatásfok:
A SPLIT rendszerű hőszivattyúnál 7 méter kalorikus csőhossz felett csökken a hőszivattyú teljesítménye és a jósági foka, míg a MONOBLOKK és a HYDROSPLIT hőszivattyúknál nem terheljük le a hűtőkör növelésével a kompresszort, így a készüléken belül hatékonyabban történik meg a hőszivattyúzás.
Biztonságban a családunk:
A MONOBLOKK és a HYDROSPLIT hőszivattyúnál a felmelegített fűtővizet juttatjuk be az épületbe, így nem juthat be a lakóterünkbe mérgező és robbanásveszélyes hűtőközeg, de a SPLIT rendszernél, ahol az épületben lévő beltéri egységhez kell elvezetni a kiépített hűtőköri csövezésen keresztül a gázt, kockáztatva ezzel az életterünk biztonságát.
Üzembiztosabb fűtés:
A MONOBLOKK és a HYDROSPLIT hőszivattyúnál nincs kiépítendő hűtőkör, így nincs hűtőközeg szivárgási lehetőség egy anyaghiba, vagy a klímás szakember esetleges rossz munkája miatt, ezért az ebből fakadó műszaki hibáktól is mentesülünk és így a szakmai alaposságába vetett felesleges bizalmunkra sincs szükség.
A monoblokk és a hydrosplit hőszivattyú előnyei:
Fűtésszerelő telepíti! Nincs szükség F-gáz végzettségű "klímás" szakemberre! Nincs kalorikus-hűtőköri telepítési anyag és munkadíjköltség! A monoblokkos hőszivattyúnál a kültéri egységbe gyárilag összeépített hűtőkör miatt (nincs utólagosan kialakított peremes-hollanderes kötés, csak gyári összeszerelési forrasztás), szinte kizárható a hűtőközeg szivárgásra visszavezethető esetleges fűtés leállás, azaz nem maradhatunk fűtés nélkül egy esetlegesen rosszul elvégzett utólagos kalorikus-hűtőköri telepítés okán, ami egy split rendszernél sajnos előfordulhat. A monoblokk hőszivattyút akár a saját megbízott fűtésszerelőnk is telepítheti, mivel az egy gyárilag készre szerelt hűtőkörű kompakt gépészeti megoldás.
A monoblokk hőszivattyú telepítése:
A fagyvédelemről minden esetben gondoskodni kell a MONOBLOKK hőszivattyú esetében, amely történhet CALEFFI 108-as fagyvédelmi szelep közbeiktatásával, vagy a gyártó által javasolt 40%-os bekevert Propilén-glikol fagyállóval feltölteni a teljes fűtési rendszert, vagy egy FÉG gyártmányú, KN2-es típusú spirálcsőköteges hőcserélő közbeiktatásával, illetve ha tökéletes megoldást szeretnénk választani, akkor egy hőszivattyúhoz méretezett belső hőcserélős puffertartály beépítésével érdemes leválasztani az épület fűtési rendszerétől (pl.heizer-puwh-300). A monoblokkos hőszivattyú fagyásveszély esetén visszacirkuláltatja a szükséges hőt a kültéri egységbe, így a vizes rendszerű monoblokkos fűtésnél sem kell tartanunk a fagyás veszélyével.
Az osztott (split) rendszerű levegő-víz hőszivattyú hátrányai:
A kültéri és a beltéri egységet kalorikusan össze kell szerelni, így a plusz munka és anyagdíjköltség megnöveli a beruházásunkat, valamint az üzembentartónak regisztrálnia kell a NEMZETI KLÍMAVÉDELMI HIVATAL-nál és meg kell fizetnie évente a regisztrációs díjat és a kötelező szivárgás ellenőrzési költséget is, emiatt nem csak az egyszeri bekerülés magasabb, hanem az évenkénti üzembentartási költség is. A monoblokkos hőszivattyú, vagy a hydroslpit hőszivattyú rendszernél nincs F-gáz képesítésű szakemberre szükség, sem a Nemzeti Klímavédelmi Hivatal regisztrációra, illetve az évenkénti tagsági díjra, szivárgás ellenőrzési díj megfizetésére sem. A split rendszerű hőszivattyú fűtési rendszer alkalmazásánál a hűtőkör kiépítésével megbízott szakember szakmaiságától, alaposságától és a tapasztalatától is függ a hőszivattyús fűtésünk üzembiztossága. Egy esetleges hűtőközeg szivárgás a rosszul telepített hőszivattyús rendszeren a berendezés meghibásodását, sok esetben akár a végleges tönkremenetelét is okozhatja, de míg a hőszivattyú teljesítménye csökken, addig az áramfelvétele növekszik. Jó ha tudjuk, hogy az osztott split rendszerű hőszivattyúhoz szükséges utólag kiépített kalorikus hűtőkör esetleges hibás kivitelezése miatt, a gyártó nem felel a berendezés meghibásodásáért!
Hőszivattyús fűtés Kft.
Panasonic hőszivattyú bemutatóterem
Vissza az oldal tetejére